АСОГ-8

У нинішніх умовах господарювання технологія «стрип-тіл», або смуговий обробіток грунту, стає не просто модним захопленням для аграріїв, а вагомим аргументом збільшення прибутковості.

«Стрип-тіл» - це ощадна система землеробства, що передбачає мінімальний обробіток грунту. Вона поєднує прогрівання та підсушування грунту, характерні для традиційної технології з грунтоощадними перевагами нульової: обробіток відбувається тільки тієї смужки куди буде виконуватися сівба, шириною 20-30 см. та глибиною до 30 см. з метою зруйнувати ущільнення грунту та можливістю внесення мінеральних добрив.

На сьогодні ця технологія широко застосовується в основному при вирощуванні пропашних культур, таких як кукурудза, соняшник, соя та інших показуючи при цьому переконливі докази на її користь.

Для впровадження системи стрип-тіл нами пропонується агрегат смугового обробітку грунту АСОГ – 8 у сучасному типовому виконанні, який складається із 8 робочих секцій, які розміщенні через 70 см. та шириною захвату 5,6 м. приєднуються до основної рами на паралелограмній навісці, що забезпечує їх рівномірність заглиблення. Кожна секція обробляє грунт в смузі (зона рядка) виконуючи 5 технологічних операцій. Першу операцію з розрізання рослинних решток виконує диск, каток якого є опорою агрегату в роботі. Потім очисник рядка із двох дисків звільняє смугу від рослинних решток. За ним йде розрихлюючий ніж з метою рихлення грунту на глибину до 30 см з внесення в зону рихлення мінеральних добрив. Четверту операцію виконує пара загортальних дисків, які запобігають розкиданню розрихленого грунту на міжряддя залишаючи після себе сформований гребінь. Цей гребінь сприяє кращому прогріванню грунту та дренажу вологи. За дисками встановлено планчатий каток, який закриває вологу, руйнує грудки та готує смуги до сівби. Якщо обробіток проводиться на зиму, коток не застосовують. Для внесення мінеральних добрив на рамі змонтовано 4 тукових ящики (по одному на 2 секції) з механізмом приводу від колеса з відповідним регулюванням норм внесення.

Агрегат смугового обробітку грунту АСОГ – 8 експлуатується з тракторами тяговим зусиллям 250-300 к.с. Швидкість обробітку в середньому становить 8-12 км/год, витрата палива складає до 8 л/га.

Технологія стрип-тіл може виконуватись в двох варіантах: поетапно, коли смуговий обробіток рядків і сам процес сівби проводиться в різний час і комбіновано, коли рихлення рядків і сівба виконуються за один прохід – агрегат + сівалка. Вибір кращого із цих варіантів приймається у відповідності структури і складу грунтів, кліматичних та інших агротехнічних умов та технологічних рішень.

При використанні агрегату для смугового обробітку грунту він навішується на гідравлічну навіску трактора, при агрегатуванні з сівалкою для одночасної підготовки грунту і посіву, застосовується комплект навісного обладнання за допомогою якого АСОГ – 8 трансформується в напівпричіпний варіант. Агрегатування сівалки з АСОГ можливе як в причіпному та навісному варіантах.

Точне ведення агрегатів має велике значення як при створенні смуг, так і при сівбі. Для цього використовують маркери або GPS- новігацію.

Переваги підготовки грунту за  системою стрип-тіл агрегатом АСОГ – 8 порівнюючи з іншими технологіями слідуючі:

- завдяки лише одному проходу по полю агрегату проводиться багатоопераційний обробіток смуги для посіву;

- створюються умови для швидкого прогрівання грунту в зоні висіву насіння, що забезпечує дружні всходи;

-  забезпечується накопичення вологи в грунті, знижується її випаровування протягом усього вегетаційного періоду створюються умови для  проникнення повітря до кореневої системи рослин;

- забезпечується захист від вітрової та водної ерозії грунту;

- проводиться внесення мінеральних добрив безпосередньо до кореневої системи рослини на різних  рівнях її розвитку.

 

Крім цього у системи стрип-тіл є низка економічних переваг:

-  знане скорочення потреби агрегатів для підготовки грунту;

- зменшення витрат паливо-мастильних матеріалів;

- зменшення кількості внесення добрив за рахунок більш точного і ближчого розміщення до корення рослини;

- проведення посівної в оптимальні агротехнічні строки;

- зменшення трудових затрат;

- підвищення урожайності та зниження собівартості  продукції.

та ряд інших.

Ці агротехнічні та економічні переваги  системи обробітку стрип-тіл  є новим ефективним підходом для впровадження у сільськогосподарське виробництво України з приміненням оригінальної техніки ТОВ «Краснянського спеціалізованого підприємства «Агромаш».

 

 

п/п

Параметри

Одиниця виміру

Значення

1

Тип машини

 

Навісна/напівпричіпна

2

Робоча ширина захвату

м

5,6

3

Продуктивність

га/год

4.9 – 6.7

4

Швидкість руху робоча

км/год

8-12

6

Глибина обробітку грунту

см

до 30

7

Ширина міжрядь

см

70

9

Кількість робочих секцій

шт

8

11

Ширина оброблюваних смуг

см

20-30

12

Норма висіву добрив

кг/га

20-400

13

Глибина заробки добрив

см

15-20

14

Агрегатується з тракторм

к. с.

250-300

15

Витрата палива

л/га

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати відгук
Зробити замовлення